Nora DeGold. Ko darīt, kad cilvēki Tev saka nejaukas lietas par to, kāds Tu esi?

Nora DeGold transformacija 300Droši vien esi pamanījis, ka cilvēkiem labāk patīk “iebāzt acīs” tev negatīvo, nevis pozitīvo. Tad nu nākas par sevi dzirdēt visu kaut ko! Arī man. Bet pats interesantākais ir tas, ka visas šīs negatīvās versijas ir pilnīgi dažādas un atšķirīgas! Nav tā, ka visi saka par Tevi vienu un to pašu.
Jā, ko darīt tad, kad par sevi atkal esi saņēmis kārtējo krāšņo un sirdi aizkustinošo “komplimentu”? Nu jā, tieši tā to arī uztver – kā skaistu komplimentu! Piemēram, kāds Tevi – pieaugušu cilvēku nosauc par zīdaini. Nu un kas tur tik slikts, ja Tevī vēl ir saglabājušās īpašības no zīdaiņu perioda? Nu, Tu esi tāds, kāds esi. Vai tad bērnībā Tu pats sevi audzināji, līdz pieaugi? Vai tālab Tev tagad jājūtas slikti un vainīgam, ka tie, kas Tevi audzināja, savā laikā nav bijuši uzdevumu augstumos? Un vai tālab, ka neesi tāds kā citi un nedzīvo tā, kā pārējie, tava dzīve ir sliktāka kā citiem? Taču nē! Galvenais, atceries - kad Tev kaut ko par Tevi saka, noklausies, jo ne jau tāpat vien Tev tas jādzird, taču ar dzirdēto neaizraujies. Un atceries galveno – lai ko arī kāds Tevī atklājis, tā ir tava bagātība! Pat meļa vai krāpnieka spēja savu reizi dzīvē var ļoti noderēt. Pats zini, kādā pasaulē dzīvojam. Neviena īpaši godīga te jau nav. Nereti aiz tām pareizajām, godīgajām sejām jeb lomām slēpjas tādas lietiņas, ka tik turies!
Un neaizmirsti pašu galveno – mēs viens otram kaut kādā mērā esam arī spoguļi. Es nesaku, ka pilnīgi visā, jo arī tā būtu galējība un nebūtu gluži pareizi, taču patiesība ir tāda, ka arī pašam teicējam aktuāls ir tas, par ko viņš runā, jo tā ir daļa arī no viņa būtības. Ja ar lepnumu sevī nesīsi to, ko citi Tevī uzskata par slikto un neglīto, kļūsi neievainojams. Tu esi tāds, kāds esi! Ja kādam kaut kas nepatīk, lai izvēlas kontaktēties ar citiem cilvēkiem! Kamēr to neizprot, jebkurš tavā virzienā pateiktais kārtējais brutālais “kompliments” var sabojāt noskaņojumu uz ilgu laiku, bet, ja to izproti, tad gan jāsaka, ka tiešam esi daudz ko sapratis, esi kārtīgi paguvis sevi iepazīt un pieņemt.

Nora DeGold transformacija 1600

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold