Nora DeGold. Kā bērnus audzina gudras sievietes un kā – muļķes?

Nora DEGold sasoditais sievietes liktens 300Ja godīgi, dzīvojam pamatīgā Sūnu ciemā, turklāt pēc gadu simtiem vecām tradīcijām, kuras protams, savā laikā ieviesa vīrieši, ne jau sievietes. Tāda nu reiz ir dzīves realitāte par to, kā sievietes dzīvē uzrodas bērni – vai nu tos ieplāno, vai nu salasa kārtējā krūmā, vai vīrietis ar bērnu palīdzību uz daudziem gadiem piesien pie sevis bezmaksas mājkalpotāju. Vārdu sakot, kā nu kuru “iznes cauri” dabas spēki, lai cilvēku suga neizmirtu. Bet vīrietis jau gudrs – no laika gala saprata, ka audzinot bērnus, brīvība un sava dzīve ir zaudēta. Bet mantinieki ir patīkama un svarīga lieta. Protams, tie ir arī bezmaksas apkalpojošais personāls vecumdienās, tālab ļoti vajadzīgi. Tad nu vīrietis jau pirms gadu tūkstošiem šo pienākumu veikli uzkrāva uz sievietes pleciem. Bet, lai kādu dienu sieviete neattaptos, ka iekritusi lamatās, vīrietis veikli aizbildinās ar naudas pelnīšanas pienākumiem. Tā no laika gala sieviete tikusi piekalta pie plīts, bērnu pakaļām, mājas slaucīšanas utt. Kamēr vīri bīda lielas lietas, sievietei ticis iestāstīts, ka viņas laime ir šāda kalpones dzīve.
Gāja laiks. Vīrieši Sūnu ciemā palika aizvien gudrāki, bet sievietes attiecīgi – aizvien muļķākas. Jo sieviete jau tā noskrējusies savā mājkalpotājas dzīvē, ka lāga nav laika pat vakara seriālam. Ja agrākajos gadsimtos sieviete tikai uzticīgi kalpoja vīram mājās, tad nu jau ar to ir par maz. Tad nu šis izdomāja, ka baigi jau sanāk rauties pa darbu, lai pabarotu kalponi un savus mantiniekus, tālab jāliek arī sievietei iet uz darbu un ģimenei naudu pelnīt.
Tā nu esam nonākuši mūsdienu gadsimtā. Sievietei nekas jau nav mainījies – uz kakla tā pati bērnu audzināšana, katli, mājas vākšana un protams, bezmaksas seksa pakalpojumi. Tikai tagad klāt pie tā visa katru dienu arī jāiet uz darbu pelnīt naudu. Nu ko, mana mīļā lasītāja, vai vīrietis nav varens gudrinieks? Es teiktu – visu cieņu vīrieša gudrībai!
Un tā mazās meitenes, augot vīriešu pasaules lietu kārtībā, neredz neko citu, kā tikai kalpones dzīvi. Protams, gandrīz visu meitu dzīves kļūst līdzīgas savu māšu dzīvēm un agrāk vai vēlāk visas skaistās daiļavas pārvēršas par nožēlojamām kalponēm. Šeit ir atbilde, kālab sievietes tik ātri zaudē savu skaistumu un pat vēlmi pucēties. Es pat teiktu, ka tā ir ne tikai kalpones, bet jau īstas verdzenes dzīve.
Bērnībā es skatījos uz visām šīm šausmām gan savā, gan citās ģimenēs un jutu, ka kaut kas nav kārtībā. Jau būdama bērns, es sapratu, ka sievietes ir verdzenes, tālab sev pateicu, ka šajā pasaulē verdzene nebūšu nevienam. Atceros, kā māte katru dienu man uzspieda verdzenes domāšanu un dzīves modeli, bet es tam pretojos un nepadevos, jo vēlme dzīvot bija spēcīgāka par nolemtību vergot gadsimtu vecajām tradīcijām. Es ātri sapratu, ka visas tās reklāmas par tradicionālo ģimeni un vērtībām nāk no gudrajiem vīriem, jo viņiem šāda dzīve ir sasodīti izdevīga.
Tā nu muļķes audzina savus bērnus veco tradīciju garā, bet gudrās ir padarījušas par vergiem vīriešus un pielikušas tos gan pie bērnu audzināšanas, gan citiem darbiem, kamēr pašas tai laikā dara ko un kā grib. Tā ir fantastiska sajūta, ja vari paspēlēties ar savu mantinieku kad vien gribi, un apzināties, ka aug laba investīcija vecumdienām.
Jā, tāda, manu mīļo lasītāj, ir šī pasaule! Un atceries, ka vienlīdzība un demokrātija ir vislielākās muļķības un ilūzija, ko sludina gudrie vīri! Dzīves patiesība ir sekojoša – jo vairāk spēsi nojūgt un paverdzināt līdzcilvēkus, sākot ar dzīvesbiedru un beidzot ar katru pretimnācēju, jo tava dzīve būs ērtāka. Bet, ja esi muļķe, tad pamēģini tik atteikties no stāvēšanas pie plīts, bērnu vāķīšanas un citiem darbiem! Piedraudēs izšķirties un vēl bērnu atņemt. Bet varbūt tā lai arī dara? Neko jau nevar atņemt, kā tikai audzināšanas pienākumus. Arī izaudzis, tavs bērns vienmēr paliks tavs bērns.
Nu ko, visām tām, kuras vēlas nest gudro vīru uzlikto krustu, novēlu izturību! Bet mēs - gudrās uzrīkosim kārtējo izklaidi kādā ārzemju kūrortā, kamēr mūsu vergi čakli strādā mūsu labā!

Nora DEGold sasoditais sievietes liktens 2000

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold