KRĀSU NOZĪME: Slepenā Vēdiskā mācība par krāsām, kas sakārto dzīvi!

AA97Saskaņā ar vēdisko teoriju, krāsa, kas šobrīd visvairāk piesaista cilvēka uzmanību, liecina par viņa tiecību uz noteiktu darbību, noskaņojumu, kā arī var sniegt personības raksturojumu.

Lai uzzinātu, kādi krāsas toņi šobrīd dominē jūsu  (vai arī partnera) dzīvē, nepieciešams veikt vienkāršu krāsu testu, kuru kādreiz senos laikos veica tikai garīgie Skolotāji priekš saviem skolniekiem. Jums nepieciešams sagatavot astoņas kartiņas – zilu, zaļu, sarkanu, dzeltenu, violetu, brūnu, melnu un pelēku. Sarindojiet krāsainās kartiņas vienu aiz otru, bet pievērsiet uzmanību tam ar kādas krāsas kartiņu aizsākat krāsu rindu un ar kādu to noslēdzat. 

Iepazīsimies ar krāsu simbolisko saturu.

Zilā krāsa raksturo saskaņu, uzticību, sapratni, līdzjūtību, draudzību, mieru un  uzticīgu mīlestību.

Zaļā krāsa liecina, ka zemapziņas līmenī pastāv tieksme pašapliecināties, vēlme paaugstināt  sociālo statusu. Zaļo krāsu vēl var raksturot ar vārdiem - vara, cieņa, atzinība, pārākums, pārliecība par saviem spēkiem, neatkarība, uzstājība, aizsardzība.

Sarkanā krāsa – uzbudinājums, darbīgums, cīņa, iniciatīva, veiksme, uzvara.

Dzeltenā krāsa – pārmaiņas, risinājums, atbrīvošanās, gaidas, cerības uz veiksmi, optimisms, vairīšanās no problēmsituācijām.

Violetā krāsa – iekšēja tieksme identificēties ar kādu, erotiskas un estētiskas tieksmes, vēlme iepatikties, pievērst uzmanību, saņemt atzinību.

Brūnā krāsa – fiziskais komforts, drošība, atpūta, slimība, vājums, nogurums, bads.

Melnā krāsa atspuguļo agresiju, sabrukumu, negatīvismu, naidīgu attieksmi, protestu, atteikšanos no kaut kā.

Ja pirmajā vietā novietojāt pelēkās krāsas kartiņu, tad iespējams tagad vairaties no aktīvas rīcības un slēpjat savu rīcību (nodomus) no apkārtējo acīm. Šobrīd priekšroku dodat novērošanai. Ja pelēkās krāsas kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad visticamāk mīlat enerģiski iekļauties situāciju risināšanā.

Ja pirmajā vietā novietojāt zilās krāsas kartiņu, tad visticamāk jūsu prioritāte ir psiholoģisks komforts. Cilvēks, kurš novietojis šo krāsu pirmajā vietā, augstu vērtē arī uzticību. Parasti vairās no konfliktsituācijām. Paniski baidās no vientulības, bieži vien idealizē savu partneri, apveltot viņu ar rakstura īpašībām, kas tam nepiemīt. Pārlieku maigā attieksme pret līdzcilvēkiem var novest pie atteikšanās no personiskām interesēm. Ja zilās krāsas kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad šobrīd jūs nomāc vientulība, pārdzīvojat par apkārtējo neizpratni, pārtrauktām attiecībām. Ja uzskatāt, ka draudzība un mīlestība nav mūžīgas un laikam ejot partneri var mainīties, tad nav vērts pārlieku koncentrēties uz izirušām attiecībām.

Ja pirmajā vietā novietojāt zaļās krāsas kartiņu, tad vairumā gadījumu cenšaties uzstājīgi realizēt savas ieceres. Jums piemīt nosliece idealizēt sevi. Jums piemīt psiholoģiska izturība un milzīgs gribas spēks, kas lieti derēs situācijās, kad nepieciešams pārvarēt problēmas. Tiesa gan “miera laikā” jūsu uzvedība apkārtējiem varat šķist nedaudz kaitinoša. Ja zaļās krāsas kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad visticamāk šobrīd jūtaties aizvainota. Jums pietrūkst drosmes izrādīt pretestību apkārtējo apstākļu (cilvēku) spiedienam, aktīvas rīcības vietā slīkstat depresijā un apātijā. Pienācis laiks noskaidrot šāda stāvokļa patiesos iemeslus un samierināties ar savu pasivitāti, vai arī kļūt drosmīgākai un enerģiski rīkoties.

Ja pirmajā vietā novietojāt sarkanās krāsas kartīti, tad visticamāk šobrīd cenšaties sasniegt konkrētus rezultātus. Jums ir konkrēti mērķi, kurus cenšaties sasniegt. Cīņa un iniciatīva, tāds ir personības pašreizējais raksturojums. Ja sarkanās krāsas kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad visticamāk esat nogurusi (fiziski, emocionāli, psiholoģiski). Jums steidzami nepieciešams akumulēt enerģiju.

Ja pirmajā vietā novietojāt dzeltenās krāsas kartiņu, tad jums šobrīd ir izteikta tieksme pēc neatkarības. Cerat uz vieglu un laimīgu dzīvi, neatlaidīgi realizējiet savas ieceres. Tiesa gan neiegrožota tieksme pēc brīvības var novest pie izolācijas. Ja dzeltenās krāsas kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad visticamāk šo krāsas toni uzskatāt par netīkamu, pārlieku izaicinošu. Iespējams, ka tas liecina par aizdomām, neuzticību, kas dominē šā brīža attiecībās (situācijā).

Ja pirmajā vietā novietojāt violetās krāsas kartiņu, tad tas liecina, ka esat samērā kaislīga. Jūs patstāvīgi vēlaties iepatikties, alkstat apkārtējo atzinības. Jums ir izteikta nepieciešamība pēc estētiskām baudām. Bieži vien spējat identificēties ar kādu personu, izjust tās noskaņojumu, emocijas. Ja violetās krāsas kartiņu atstājāt beidzamo, tad tas liecina par ilgām pēc romantiskiem pārdzīvojumiem. Iespējams, ka apzināti apspiežat sevī emocijas, jo pirmajā vietā esat izvirzījusi racionalitāti, kontroli, pieticību.

Ja pirmo novietojāt brūnās krāsas kartiņu, tad tas ir zemapziņas signāls, ka nepieciešams steidzama atpūta, relaksācija. Brūnā krāsa ir miera, siltuma un relaksācijas simbols. Ja brūno kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad  tas liecina par jūsu nevērību pret fiziskajām vajadzībām. No atpūtas un relaksācijas atteikties gan nevajadzētu.

Ja pirmajā vietā novietojāt melnās krāsas kartiņu, tad daļēji tas var norādīt uz personības degradācijas procesu. Bieži cīnāties ar likteni (apstākļiem) un bieži ciešat sakāvi. Ja melnās krāsas kartiņu novietojāt beidzamajā vietā, tad visticamāk no dzīves vēlaties gūt maksimālu labumu. Lai arī kā dzīve iegrozītos, centieties saglabāt ne tikai formālu neatkarību, bet arī iekšējo brīvību. Lai to spētu izdarīt, nepieciešams iemācīties atteikties (zaudēt).