Nora DeGold. Vai tā ir taisnība, ka ar godīgu darbu bagāts nevar tikt?

Nora DeGold bagatibas pasaulee 300Manu mīļo lasītāj! Pasaule ir bezgala plaša, tā sastāv no daudzām dažādām karalistēm un katrai no tām ir savi vergi, dzimtcilvēki un protams, arī brīvie galma ļaudis. Tad nu jāskatās, kurai karalistei ar to karali ir veicies, bet kurai nav. Kur karalis ir īpaši naudas kārs, kur viņam vajag dzīvot neskaitāmās zelta pilīs, apsargātam ar simtiem bruņinieku, tur vergiem plāni klājas. Tur karalis pavalstniekiem neatstāj naudiņas pat kārtīgam ēdienam. Tur, lai labi dzīvotu, nekas cits neatliek, kā apgūt karaļa apmuļķošanas tehnikas un jāiemācās kļūt par īstu galma ākstu vai karaļa labo roku. Tad laba dzīve garantēta.
Arī mēs – sūnciemieši esam pa visu pasauli izbraukuši labās dzīves un lielās bagātības meklējumos. Tad nu Tev pašam jātiek skaidrībā, kādā karalistē un kādā statusā esi ticis – vai esi palicis tikai vergs, vai esi brīvs cilvēks, vai jau sēdi pie karaļa labās rokas. Bet kā tad īsti ir tai Sūnu ciemā? Ej nu sazin, vai te ir brīvība vai īsta verdzība? Vai pārāk laba vai slikta dzīve, ka cilvēkiem tā vairs nepatīk? Vai cilvēkam vairs nepatīk sava karaliste un dzimtais ciems tālab, ka ir jau totāls bads, vai ir tā pārēdies un apsutis no labas dzīves, ka nezin vairs, kur un kā naudu notērēt?
Un tagad par to godīgo darbu runājot. Nu atceries veco labo un viedo dzīves mācību – kas vienam šķiet goda ceļš, tas otram ir grēka ceļš. Patiesībā ar godīgu darbu bagāts var tikt, ja visu to, ko dari, savā sirdī uzskatīsi par godīgu un cēlu darbu. Tad jau arī tā būs. Un vēl atceries, ka šajā pasaulē nav iespējams izdabāt visiem, to var un vajag tikai sev. Tas pats attiecas uz godīgās vai negodīgās bagātības iegūšanu. Ja savās acīs esi godīgs cilvēks, tad tāds Tu arī esi. Bet ja simts cilvēku ir pretējās domās, tad atceries, ka šiem cilvēkiem kaut kas nav kārtībā ar uztveri un viņi lietas redz izkropļoti. Tā tak nav tava vaina, ka tādam baram viss reāli nav mājās! Bet arī viņus var saprast. Iespējams, ka problēmas un stress viņiem ir nobeidzis visu nervu sistēmu.

Nora DeGold bagatibas pasaulee 2000

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold