PIRTSLIETAS: Nora DeGold. Šokējoši fakti par saunām un pirtīm. Ko enerģētiski tur var saķert?

pirtsss 300Manu mīļo lasītāj! Kopš neatminamiem laikiem pirts mūsu senčiem ir bijusi īsta svētvieta, jo viņi labi zināja, ka pirtī var sevi attīrīt ne tikai fiziski, bet arī atbrīvoties no dažādiem enerģētiskajiem veidojumiem, ar kuriem var aplipt, nonākot kontaktā ar negatīviem cilvēkiem.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Pavasara pirtiņā

Pavasarī izmanto pagājušā gada bērza, ozola, liepu slotiņas, kas iepriekšējā vakarā iemērktas aukstā ūdenī. Ja iespējams, gatavo jauno lakstaugu slotiņas, izmantot varam baltās vizbulītes, narcises, bērzu, kadiķu, priežu zaru slotiņas. Lāvas paklāju varam veidot no baltajām vizbulītēm.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Vai alkoholismam var palīdzēt pirts?

Mēs esam pieraduši, ka ejam uz pirti nopērties, relaksēties, atbrīvoties no kaulu sāpēm un tamlīdzīgām vainām. Bet pirti var sekmīgi izmantot arī alkoholisma ārstēšanā. Nevajadzētu gan to uztvert kā panaceju, bet gan kā vienu no iespējām šīs problēmas risināšanā.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Dziednieciskais pirts rituāls

Raimonda Sproģa saruna ar sertificētu dziednieku, pirtnieku, Latvijas Pirts savienības valdes locekli Juri Krauci

 

Jūs esat viens no tiem pirts meistariem, kuram ir savs pirts rituāls, kas rūpīgi veidots vairākus gadus. Kādi ir jūsu pirts rituāla noslēpumi un ar ko cilvēkam jārēķinās, kad nonāk uz lāvas pirtnieka Jura Krauča rīcībā?

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Pirtī ziemas saltumā

Pirtiņā izsilis un izsutis, cilvēks jūtas kā no jauna piedzimis! Te var atbrīvoties no ikdienas steigas, stresa, it sevišķi, ja pirtiņa atrodas meža tuvumā, kas, baltās kupenās ietinies, veido īpaši tīkamu noskaņu. Bet ziemas mēnešos mūs bieži vien pārsteidz iesnas, sāp locītavas, moka klepus.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Kā bija senāk?

Senā latviešu ārstniecībā pirtij bija ierādīta goda vieta. Senos rakstos ar smaidu lasām: “Kurzemes zemniekam esot 5 nedabiskas lietas, ko tas sauc par pirti, rutku, rīksti, brandavīnu un tabaku. Pirts esot katram sava pie mājas, ko tas lietojot ik nedēļas cauru gadu.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Uz pirtiņu

Izmantojot pagājušā gada bērza, ozola, liepu slotiņas, kas iepriekšējā vakarā iemērktas aukstā ūdenī. Ja iespējams, gatavo jauno lakstaugu slotiņas, izmantot varam baltās vizbulītes, narcises, bērzu, kadiķu, priežu zaru slotiņas. Lāvas paklāju varam veidot no baltajām vizbulītēm.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Pirtsslotas

Krišjānis Barons “Latvju dainās” teicis, ka pirts jau senajiem latviešiem bijusi lielā godā, tā bijusi viņu veselība. Nedēļas darbos noguris cilvēks pēc pirts jūtas kā no jauna piedzimis. Pirtij bija liela nozīme visā cilvēka mūžā. Te dzima bērni, te ārstēja slimniekus, te arī apkopa mūžībā aizgājušos.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Pirts Mēness dienu kalendārs :: Mēness horoskopi

1. Mēness diena.
Šajā dienā uz pirti vislabāk iet vienam vai kopā ar ļoti tuviem radiniekiem. Ja šajā dienā nokļūstat publiskā pirtī, tad centieties izvairīties no jauniem paziņām. Sievietēm būtu vēlams zināt, ka šī diena ir sevišķi efektīva sejas kopšanai, tātad jāpadomā par dažādām maskām. Vīriešiem šajā dienā būtu sevišķi jāsargā galva - neiet pirtī bez galvas segas.

Lasīt tālāk ...

PIRTS LIETAS: Par maz dzīves enerģijas? Izmanto pirts iespējas

Pirts nav domāta tikai, lai nomazgātos. Pirts ir relaksācija, ķermeņa attīrīšana un enerģijas uzkrāšanas vieta. Pirtī nomierinās garīgajā darbā saspringtais prāts, norimst fiziskās sāpes un cilvēkam rodas enerģija. Jau lasot vien šīs rindiņas, pārņem miers un atslābums.

Lasīt tālāk ...