Nora DeGold. Kā kļūt par izcilu mīļāko, māti, sievu, biznesa haizivi? Kā savienot visas šīs lomas?

Nora DeGold lomasss 300Jā, manu mīļo lasītāj, sievietēm šajā pasaulē tiešām ir ko turēt, jo pasaule taču gaida, lai viņas būtu ideālas. Arī pašai taču negribas būt kaut kādai viduvējībai. Gribas dzīvot tā, lai ir prieks par sevi. Tad nu šīs manis nosauktās lomas pamatā arī ir tās galvenās, kuras sievietei savā dzīvē nākas spēlēt.
Nu ko, atklāšu Tev kārtējo šokējošo patiesību. Protams, ka mans redzējums un domu gājiens atšķirsies no sievišķību skolās mācītajām gudrībām, kurās manuprāt sievietes kļūst tikai dumjākas. Protams, dumjas sievietes ir ļoti izdevīgas dzīves gudrajam vīrietim, jo viņš iegūst bezmaksas kalponi, kurai bez mājas slaucīšanas pienākumiem ir gan bērnu audzināšana, gan seksuālās aktivitātes gultā, turklāt savam ēdienam un kleitām nauda jānopelna pašai. Vairumam sieviešu šāda dzīve ir elle, kas viņu pirms laika padara par vecu, nožēlojamu kraķi. Tālab uz visiem laikiem atmet ilūzijas, ka šīs lomas ir iespējams apvienot! Tas nav iespējams tīri cilvēcisku apsvērumu dēļ, jo sieviete nav mehānisks robots, viņa ir dzīvs cilvēks ar miesu un asinīm. Nu nav iespējams vienlaicīgi 8 stundas dienā būt par izcilu darbinieci darbā, tad vakarā izpucēt māju kā piecu zvaigžņu hoteli, sagatavot restorāna cienīgas vakariņas ģimenei, būt priekšzīmīgai mātei bērniem un visbeidzot katru nakti, ietērpjoties seksapīlā tērpā, pārvērsties par seksa priesterieni, kas visu nakti dod vaļā vēl trakāk kā porno filmās! Un tā 365 dienas gadā, visus savus dzīves labākos gadus, jeb kamēr nav novecojusi. Bet kas notiek mūsu sabiedrībā? Sievietes gadiem ilgi cītīgi pilda šīs lomas un agrāk vai vēlāk konstatē faktu, ka nav bijusi izcila māte un labākajā gadījumā izaudzinājusi mežoņus. Arī darbā tālab, ka nav bijis spēka būt pašai labākajai, nav tikusi tālāk par priekšnieces palīdzes amatu, bet vīram regulāri ir mīļākās, jo viņai naktī nāk miegs pēc garās darba dienas, bezgalīgajiem pienākumiem un nepārtrauktā skrējiena. Patiesībā nevienā no šīm lomām nav izdevies būt izcilai, visur ne šis, ne tas. Pienāk diena, kad sieviete saprot, ka visa dzīve ir sabojāta.
Tātad, lai būtu izcila, ir jāizdara izvēle, kāda ir tava īstā loma, tad arī varēsi to izcili nospēlēt. Jo izcilāks būs sniegums, jo lielāki panākumi. Ja tavs aicinājums ir būt mātei, tad aizmirsti par darbu un karjeru. Tikai tad varēsi pilnvērtīgi pievērsties bērnu audzināšanai un spēsi izaudzināt sakarīgus cilvēkus. Ja gribi būt izcila mīļākā, kuru vīrieši burtiski apber ar kažokiem un zeltlietām, tad esi maksas sieviete. Ja gribi veidot karjeru, tad ziedo savu dzīvi tai. Un neiekrīti žurnālu lamatās, kur slavenas sievietes melo, kā viņas ar visām šīm lomām lieliski tiek galā. Piemēram, slavenās dziedones savus bērnus labākajā gadījumā redz pāris reizes gadā, jo visa dzīve paiet koncertturnejās, bet bērnus diennaktīm audzina auklīšu personāls utt. Protams, izvēle paliek tavā ziņā – vai dzīvot dzīvi, kur pa lielam visur esi nulle, vai tomēr kļūt par izcilību kādā no sievietes galvenajām lomām.

Nora DeGold lomasss 2000

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold