Nora DeGold. Ko mums grib pavēstīt piemeklējusi nelaime?

Nora DeGold par nelaimi 300Protams, mēs gribam, lai katru dienu mūs sveiktu laime, prieks un vēlreiz laime, bet tad pienāk diena, kad kāds negaidīti saslimst, paliekam bez naudas, sasitam automašīnu, nomirst bērns, pamet dzīves biedrs utt. Jā, nelaimi neviens negrib. Ja piemeklē nelaime, tai ir divi iemesli – vai nu citi uzsūtījuši, vai nu zaudēta paša modrība. Lai kāds būtu iemesls, nelaime nav nekas cits, kā ļoti stings un nežēlīgs skolotājs. Tā parāda, kura joma nav bijusi sakārtota kā nākas un nav bijusi uzlikta aizsardzība.
Nelaime liek pārvērtēt dzīvi, tā padara cilvēku stiprāku un diženāku, ja ir saprasta nelaimes dotā mācība un misēklis izlabots. Ja nelaime netiek saprasta, ja netiek izlabots dzīves posms, kuru tā skārusi, tad nelaime iznīcina neatgriezeniski. Un atceries, ka nelaime nav nekāds Dieva sods par kaut kādām nepareizām darbībām, tā ir tikai skolotājs un spēks, kas Tevi padara stiprāku.
Un vēl atklāšu Tev kādu dīvainu un gadiem novērotu sakarību – ja cilvēks citu dzīvēs izraisa pēc iespējas vairāk nelaimju, jo lielāka ir garantija, ka pašu tās neskars un nepiemeklēs. Savukārt, jo vairāk labu dari, jo biežāk piemeklē nelaime. Ja uzrīdi kādam nelaimi, Tumsas spēki palīdz. Tie par savējiem gādā un uzrauga, lai tavā dzīvē būtu laime un harmonija. Jā, nelaime parasti piemeklē tālab, ka esi kaut kur bijis pārāk labs šajā mazliet dīvainajā pasaulē...

Nora DeGold par nelaimi 2000

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold